Ηττήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1 η Καλλονή

• Τετάρτη, 29 Οκτωβρίου 2014 19:49

Την ήττα γνώρισε η ΚΑΛΛΟΝΗ μας στην Τρίπολη  από τον Αστέρα με 2-1 για την 2η αγωνιστική της β΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Αστέρα Τρίπολης να μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι και να δημιουργεί κινδύνους στα καρέ του Κώστα Δαύκου Η Καλλονή άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Θεοδόσης Κύπρου και εκτέλεσε εύστοχα ο Ανέστης Αγρίτης κάνοντας το 0-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η Καλλονή  για περίπου 10 λεπτά κυνήγησε να πετύχει ένα ακόμη γκολ εκμεταλλευόμενη πως ο Αστέρας Τρίπολης ανέβηκε ψάχνοντας την ισοφάριση. Η ΑΕΛΚ είχε την μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Χρήστο Μίνγκα όμως εκείνος έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια στο τετ α τετ με τον Θεοδωρόπουλο. Στην επόμενη φάση ο Αστέρας Τρίπολης πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης με ωραίο σουτ του Φερναντες ενώ με τον ίδιο ποδοσφαιριστή θα πετύχει την ανατροπή κάνοντας το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.