Καλλονή : Ισοπαλία στο Περιστέρι

• Κυριακή, 04 Ιανουαρίου 2015 20:05

Το βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 0 -0 απέσπασε η ΑΕΛΚ στη δύσκολη έδρα του Ατρομήτου στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Superleague ΟΠΑΠ.

Έχοντας σε κορυφαία μέρα τους Αναστασιάδη, Τσαμπούρη και Χογκ, η Καλλονή είχε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να ανοίξει το σκορ με τους Μίνγκα και Καλτσά στη διπλή φάση στο 26΄ όπου είπε «όχι» ο Γκορμπούνοφ και στην ευκαιρία και πάλι του Μίνγκα στο 45΄ όταν το σουτ του τελευταίου κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο για τις δύο ομάδες, ενώ είχαν σημαντικές ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο τέρμα ωστόσο το 0-0 ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος πίεσε ψηλά, κυκλοφόρησε την μπάλα όμως βρήκε απέναντί του την πολύ καλή ανασταλτική λειτουργία της Καλλονής .

Το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα που δίνει τον ένα βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα μας ή οποία φτάνει τους 22 βαθμούς στον πίνακα της βαθμολογίας της Superleague ΟΠΑΠ 2014-2015.