Με δυνατές αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η τενιστική εβδομάδα

• Πέμπτη, 10 Ιουλίου 2014 18:05

Με τον τελικό των ανδρών και τους αγώνες μίνι τένις ολοκληρώθηκε η 1η Τενιστική Εβδομάδα που οργάνωσε ο Όμιλος Αντισφαίρισης Λέσβου στα γήπεδα τένις της Νεάπολης.

Συγκεκριμένα έλαβαν μέρος 32 αθλητές στο 1ο open και 32 μικροί αθλητές στο μίνι τένις. Στον τελικό ανδρών έλαβαν μέρος ο Γιάννης Στεφάνου και ο Παντελής Γανώσης της αγωνιστικής ομάδας του ομίλου αντισφαίρισης Λέσβου  μόλις 15 ετών και οι δυο, στέλνοντας ένα ελπιδοφόρο μήνυμα  για το  Λεσβιακό τένις.

Ο Παντελής Γανώσης επικράτησε στον τελικό με 6-0,7-5 δείχνοντας περίσσιο πείσμα και κατέκτησε την πρώτη θέση. Την τρίτη θέση κατέλαβε ο Μούρας Ορφέας.

Στις γυναίκες την πρώτη θέση κατέκτησε η 15 χρονη  Θεοδώρα Κανελή επίσης από την αγωνιστική ομάδα του ομίλου.

Στους αγώνες μίνι τένις η  προσπάθεια των μικρών λιλιπούτειων αθλητών επιβραβεύτηκε με αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια, μέσα σε μια γιορτινή ατμόσφαιρα.

Τσακίρης Δημήτρης: (προπονητής Ο.Α.Λέσβου)

"Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές, για την αγωνιστικότητα και το ήθος που επέδειξαν και περισσότερο στους αθλητές της αγωνιστικής ομάδας  του ομίλου μας , που έβαλαν τον πήχη του Λεσβιακού τένις  ψηλότερα.

Επίσης ένα μεγάλο μπράβο στους αθλητές της Χίου ,Πέτρας  και Καλλονής για την συμμετοχή τους και για  την προσπάθεια που κατέβαλαν".