Καλλονή - Βέροια 4 -1

• Δευτέρα, 16 Μαρτίου 2015 12:52

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Λεοζίνιο ο οποίος ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης η Καλλονή επικράτησε με 4-1 της Βέροιας και πρόσθεσε τρεις ακόμα πόντους στην βαθμολογική της συγκομιδή ενώ έφτασε στην 10η θέση του πρωταθλήματος. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου.

Από την άλλη η Βέροια του Γκρανέρο ήταν απειλητική μόνο στο πρώτο ημίχρονο και έχασε δίκαια και παρέμεινε έτσι στην 11η θέση με 34 βαθμούς, έξι πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Στην Μυτιλήνη έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι καθώς πλην των πέντε γκολ, είχαμε και ένα χαμένο πέναλτι από πλευράς Καλλονής και δυο δοκάρια, ένα για κάθε ομάδα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλό με τρία γκολ εναλλαγή στο σκορ και αρκετές φάσεις. Στο δεύτερο μέρος η Καλλονή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης πέτυχε δυο ακόμα τέρματα με τα οποία και έφτασε στο τελικό 4-1.