Ξεμούδιασμα με 7άρα η Καλλονή

• Δευτέρα, 22 Ιουλίου 2013 16:40

Χθες Κυριακή, 21 Ιουλίου, η ΑΕΛ Καλλονής, στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι επί Ιταλικού εδάφους, επικράτησε με το ευρύ 7-0 της Calciochiese και οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Μαντζουράκη είχαν την ευκαιρία να ξεδώσουν από το πολύ απαιτητικό πρόγραμμα των προπονήσεων.

Ο κόουτς των Καλλονιατών δούλεψε περισσότερο τη τακτική στο πρώτο αυτό φιλικό και είδε αυτά που ήθελε από τους παίκτες του αφήνοντας του αρκετά καλές εντυπώσεις για τη συνέχεια της προετοιμασίας.

Τον χορό των γκολ άνοιξε στο 24’ ο Γιουκαρής, για να κάνει το 2-0 στο 30ο λεπτό ο Βλαστέλλης. Τον δείκτη του σκορ ανέβασε ακόμη περισσότερο ο νεοαποκτηθείς Γκαρσία στο 37’, ενώ στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Λεοζίνιο που με δυο γκολ στο 51’ και το 61’ διαμόρφωσε το 5-0.  Το έκτο τέρμα των «νεοφώτιστων» στη Σούπερ Λίγκα σημείωσε ο Αναστασιάδης στο 72’ για να διαμορφώσει το τελικό 7-0 ο Μούτσα.

Η σύνθεση της Καλλονής στο πρώτο ημίχρονο: Μάππας (30΄Σιδεράκης), Χωριανοπουλος, Λίμα (36΄ Ευαγγελιδάκης), Κριπιντίρης, Λεάντρο Πίντο, Φαρία, Γιουκαρής, Γκαρσία, Μανούσος, Καζάκης, Βλαστέλλης (30' Ντάμπος)

Δεύτερο ημίχρονο: Σιδεράκης (60' Χογκ), Γάλας, Λαμπρόπουλος, Αναστασιάδης, Βαλιός, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο (77' Ευαγγελιδάκης), Λεοζίνιο (72' Ντάμπος), Ντος Σάντος (70' Μούτσα), Μπουρούς, Ματίας (υπό δοκιμή)

Το επόμενο τεστ για την Καλλονή θα λάβει χώρα σήμερα Δευτέρα (22/7) στις 6 το απόγευμα απέναντι στην Genova International στο προπονητικό κέντρο της ιταλικής ομάδας.

• Πηγή : a-sports.gr
  • Κείμενο : Θάνος Κουφέλλης