Τένις : Χρυσή η Τσεσμετζή στο 3ο Ενωσιακό τουρνουά

• Τρίτη, 30 Σεπτεμβρίου 2014 00:20

Σπουδαία επιτυχία πραγματοποίησε η αθλήτρια της αγωνιστικής ομάδας του ομίλου αντισφαίρισης Λέσβου Μαριάνθη Τσεσμετζη , κατακτώντας την πρώτη θέση στο 3ο Ενωσιακο τουρνουά τένις  2014.

Οι αγώνες έγιναν στο κέντρο αντισφαίρισης Χαϊδαρίου, το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.

Η Μυτιληνιά  αθλήτρια δείχνοντας αγωνιστικό πάθος και πείσμα, κατάφερε με σωστή τακτική να φτάσει μέχρι τον τελικό και να  κερδίσει δύσκολα, τον πρώτο χρυσό τίτλο της σε επίπεδο Ένωσης .

Συγκεκριμένα κέρδισε την  Χατζημπατζακη Άννα από την Πετρούπολη 6/1,6/0 την Ζέρβα  Ευαγγέλια από το Αιγάλεω 6/0,6/0 κ στον τελικό την Ζαχαράκη Ιωάννα από την Σαλαμίνα 7/6, 6/3.

ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( Προπονητής αγωνιστικής ομάδας του Ο. Α. Λέσβου)

Συγχαρητήρια στην Μαριάνθη που προσπαθεί και συνδυάζει θαυμάσια το σχολειό της και τον πρωταθλητισμό στο τένις .

την Ζέρβα  Ευαγγέλια από το Αιγάλεω 6/0,6/0 κ στον τελικό την Ζαχαράκη Ιωάννα από την Σαλαμίνα 7/6, 6/3.

"Ήταν μια σπουδαία επιτυχία της Μαριάνθης Τσεσμετζη, αποτέλεσμα της καλής προετοιμασίας που έκανε το καλοκαίρι,  αυξάνοντας κατά πολύ τον  προπονητικό όγκο και τον  αριθμό φιλικών  αγώνων που έδωσε.

Συγχαρητήρια στην Μαριάνθη που προσπαθεί και συνδυάζει θαυμάσια το σχολειό της και τον πρωταθλητισμό στο τένις ".