Με τον βαθμό της ισοπαλίας γυρνά ο Αιολικός από την Καλαμάτα

• Κυριακή, 08 Νοεμβρίου 2015 20:19

Με τη συμπαράσταση των φιλάθλων του και στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, ο Αιολικός, σήμερα το μεσημέρι κατάφερε να πάρει ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα (1-1) αυτή τη φορά κόντρα στην δυνατή Καλαμάτα και παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Αιολικού ήταν καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο όμως της έλειπε η φαντασία και η ουσία και παρά το γρήγορο γκολ που δέχθηκε στο 15ο λεπτό από τον Βασίλη Αθανασόπουλο με όμορφη κεφαλιά, κατάφερε να σκοράρει στο 38ο λεπτό με τον Κριπιντίρη όπου ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

Ο αγώνας τα είχε όλα, τραυματισμούς, κοκορομαχίες και αποβολές κάθε άλλο όμως παρά αρνητικό μπορεί να θεωρηθεί το αποτέλεσμα για την ομάδα της Μυτιλήνης μιας και η Καλαμάτα είναι από τις δυνατότερες ομάδες του πρωταθλήματος ενώ η ομάδα του κ. Ταουσιάνη δεν απόδωσε τα αναμενόμενα στο σημερινό παιχνίδι.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι, κάνουν λόγο για ανύπαρκτο πέναλτι στη φάση του 38’ και την ισοφάριση του παιχνιδιού από τον Αιολικό μιας και ήταν η αιτία να αποβληθεί ο Ίλιεφ καθώς ήταν ο παίκτης που του καταλόγισε χέρι ο διαιτητής κ. Περράκης αλλά και στη συνέχεια να δημιουργηθούν επεισόδια μετά τη λήξη του ημιχρόνου μεταξύ των παικτών.

Συνθέσεις

Καλαμάτα: (Μπίλης): Θωμάς, Γαλανόπουλος (46’ Λίπι), Καραλής 46’ Δούμουρας, Ίλιεφ, Πιερ, Καλαγκάνης, Τσιμικλής, Τορεζάνι, Κωνσταντινίδης (70’ Ρήγας), Παναγιωτόπουλος, Κερμενίδης, Αθανασόπουλος

Αιολικός: (Ταουσιάνης): Πουρής, Γάλας, Λίμα (64’ Λαλάς), Μπακάλης, Κριπιντίρης, Παπαζούδης, Μίχος (24’ Στουρνάρας), Ιορδανίδης, Σίμωσης, Μανουσάκης (74' Σαμπάνης), Κέρι